4 клас
Веселі пригоди та дивовижні мандрівки з казковими героями
Повість-казка. Памела Треверс «Мері Поппінс»
Мета: ознайомити учнів з особистістю видатної англійської письменниці; викликати інтерес до її книжок; удосконалювати читацькі навички, уміння складати план і стисло переказувати; збагачувати словниковий запас синонімами; домогтись усвідомлення головної думки казки.
Обладнання: мапа світу; портрет Памели Траверс; аудіозаписи пісень фільму «Мері Поппінс, до побачення!»; підручник; робочий зошит.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Мотивація навчальної діяльності
— Жила собі добра королева Фантазія. Все було чудово в її королівстві. Але якось помітила вона, що люди почали менше мріяти, перестали бачити у житті красиве й радісне. Вони ставали дедалі сумнішими, недобрими, замкнутішими. І вирішила Фантазія врятувати людей. Послала вона до них свою найменшу донечку — Казку і повеліла їй йти до дітей. І ось казка поспішила до нас.
III. Повідомлення теми й мети уроку
— Сьогодні ми з вами ознайомимось з творчістю Памели Треверс та опрацюємо повість-казку «Мері Поппінс».
IV. Робота над новим матеріалом
1. Розповідь учителя про англійську письменницю Памелу Треверс
— Ім’я Памели Треверс відоме дітям багатьох країн. Усесвітньої слави письменниця зажила після написання книги про дивовижну Мері Поппінс, нянечку, яка є мрією кожної дитини. Дива, які творить Мері, нагадують казкові та міфічні чудеса.
2. Опрацювання статті підручника про Памелу Треверс
— А зараз ви маєте самостійно прочитати статтю про письменницю.
— Яке справжнє ім’я письменниці?
— Як розпочалося її доросле життя?
— На який період припадає розквіт таланту письменниці?
— Що писала П. Треверс?
— Яка її книга була найбільш популярною?
3. Читання казки (уривків) учителем і підготовленими учнями (комбіновано)
4. Інтерактивна форма роботи «Мозковий штурм»
— Чому старші діти сім’ї Бенкс з тривогою чекали нової няні?
— Чим уразила їх поява Мері Поппінс?
5. Словникова робота
Валізка — сумка, у якій перевозять речі.
Передпокій — кімната перед спальнею.
Ґречно — добре, чемно.
6. Повторне читання тексту «ланцюжком»
7. Вибіркове читання
— Яка була погода? Прочитайте опис.
— Якою була зовнішність Мері Поппінс?
— Про що це свідчить?
8. Стислий переказ казки
V. Узагальнення й систематизація знань
— Який епізод твору запам’ятався найбільше?
— Висловте своє ставлення до прочитаного.
— Що саме сподобалося? Чому? Що не сподобалось?
— Чого вчить ця повість?
VI. Підсумок уроку.
Слухання аудіозаписів пісень з фільму «Мері Поппінс, до побачення!».
Посилання на схожі матеріали:
- Зарубіжна література у 2018/2019 навчальному році — Розробки уроків
- Знайомство з головним героєм казки-притчі А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц» — Розробки уроків
- Т. Халілов «До останнього подиху» - історія життя, боротьби та любові героя твору, віддзеркалення в ній трагічної долі кримськотатарського народу. Тема депортації та свавілля влади. Образ Бекира - людини, яка ніколи не здається. Почуття гідності героя, глибинний зв'язок зі своїм народом — Розробки уроків
- Неоднозначні стосунки людини та природи. Художня література й сучасне екомислення — Шкільний твір
- Кельтський епос — Стаття
- Література постмодернізму — Реферат
- Інтертекстуальність в романі Джона Фаулза «Подруга французького лейтенанта» — Хрестоматія
- Фольклор і його значення для розвитку літератури — Підручник
- Література першої половини XX століття — це епоха радикальних змін, що сформувала нове бачення людини та світу — Шкільний твір
- Література іспанського Ренесансу — Теорія літератури
- Шолом-Алейхем «Тев’є-молочар» — Дидактичні матеріали
- Зарубіжна література - Твір на тему — Шкільний твір
- ХУДОЖНЯ ЛІТЕРАТУРА ЯК МИСТЕЦТВО СЛОВА. ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОЦЕС - підготовка до ЗНО та ДПА — ЗНО
- Творчі роботи 2019 - Зарубіжна література — Шкільний твір
- Література як вид мистецтва — Розробки уроків
Дата останньої редакції: 02 березня 2026