Уроки доброти, які я виніс (винесла) з новел О. Генрі - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - О. ГЕНРІ, ДЖ. ОЛДРІДЖ - КРАСА ЧИСТИХ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН - 7 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

Світ О. Генрі розмаїтий і багатий. Його герої — прості люди: художники, продавщиці, дрібні службовці. У них часто немає грошей, вони живуть у бідних кварталах, але все одно приваблюють і цікавлять читачів. Чому ось уже скільки років тори письменника не втрачають своєї популярності? Спробуємо розгадати секрет О. Генрі на прикладі декількох його новел.

Молоді художниці Сью та Джонсі, які оселилися в невеликому кварталі Гриніч-Вілідж, зіткнулися з певними труднощами. Дівчата жили бідно, а восени Джонсі раптово захворіла на пневмонію. Невідомо, чим би закінчилася історія хвороби Джонсі, якби не старий Берман, котрий намалював на стіні листок плюща. Зрозумівши безвихідь становища Джонсі, він вирішив врятувати бідну дівчину, пожертвувавши своїм власним життям.

Мабуть, кожний, хто прочитав новелу О. Генрі, зрозумів, що таке справжнє співчуття й милосердя, що треба бути уважнішими до тих, хто поруч, вчитися «бачити» серцем.

Герої іншої новели О. Генрі «Дари волхвів» Джим і Делла пожертвували один заради одного тим найдорожчим, що в них було. Як відомо, волхви принесли дари немовляті Ісусу Христу від щирого серця. Делла відрізала і продала волосся, щоб купити ланцюжок для годинника Джима, а Джим продав батьківський годинник, щоб купити гребінці для розкішного волосся Делли. Вони це зробили в ім'я любові. Молоді люди чисті душею, як діти. Саме так автор називає їх, захоплюючись їхнім вчинком. Джим і Делла мудрі серцем. Тому вони і є волхвами.

Героїні новели «Пурпурова сукня» Мейда і Грейс, молоді продавщиці галантерейного магазину, мріяли про нові сукні. Грейс хотіла купити червону, а Мейда за8доларів замовила шити пурпурову. Та коли Грейс терміново знадобилися гроші, щоб сплатити борг за квартиру, Мейда, ні на мить не замислюючись, віддала їй чотири долари, які мали врятувати подругу. Але тепер дівчина сама не могла заплатити кравцеві за сукню, Її надії на те, що вона з'явиться на обіді у пурпуровій сукні, згасли навіки. Та вона була щасливою від того, що допомогла подрузі. Усе скінчилося добре: кравець згодився віддати сукню в борг, і дівчата таки потрапили на обід.

Та головне полягає в тому, що для героїв О, Генрі характерними є висока моральність, добрі порухи душі. Його герої не думають про себе. Часто вони роблять гірше собі в ім'я когось, керуючись благородними пориваннями. Так чинити завади важко. Але саме в цьому й виявляється їхня мудрість. Правильно сказав письменник в одному із своїх творів: «Не в тому річ, яку дорогу ми вибираємо; те, що всередині нас, змушує нас вибирати дорогу». Можливо, саме за це люди різного віку так люблять новели американського письменника.