Контрольна робота № 5. Традиції і новаторські зрушення в поезії середини — другої половини xix ст.
Мета: перевірити рівень знань за вивченою темою; розвивати творчі здібності; при щеплювати прагнення досягти високих результатів.
Тип уроку: урок контролю знань, умінь та навичок.
Обладнання: картки з завданнями.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
ІІІ. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1. Інструктаж щодо виконання контрольної роботи
2. Виконання контрольної роботи 1-й варіант
I рівень (за кожну правильну відповідь - 0,5 бала)
- Знайдіть правильну відповідь.
1. Зачинателем якої модерністської течії був Шарль Бодлер?
а) Футуризму; б) символізму;
в) імпресіонізму.
2. Який мотив є провідним у збірці «Квіти зла»?
а) Невідворотності людської долі; б) несумісності реальності та ідеалу; в) безрезультатності пошуку краси.
3. До якого віршового циклу належить «Альбатрос»?
а) «Сплін та ідеал»; б) «Паризькі картини»;
в) «Квіти зла».
4. Хто є автором збірки «Квіти зла»?
а) Бодлер; б) Вітмен;
в) Тютчев.
5. Хто є автором твору «Пісня про себе»?
а) Бодлер; б) Вітмен;
в) Тютчев.
6. Кому належить рядок: «Шепіт... Ніжний звук зітхання...»?
а) Бодлеру; б) Вітмену;
в) Фету.
7. Хто з поетів до 14 років мав прізвище Шеншин?
а) Тютчев; б) Фет:
в) Бодлер.
8. Кого символісти вважали своїм предтечею?
а) Тютчева; б) Вітмена;
в) Бодлера.
9. Естетизація дійсності, використання «високої» лексики, схильність до античності, міфології характерні для:
а) поезії «чистого мистецтва»; б) соціально спрямованої поезії;
в) інтимної лірики.
10. Імпресіонізм та символізм - течії:
а) романтизму; б) модернізму;
в) реалізму.
II рівень (за кожну правильну відповідь - 1 бал)
1. Розкрийте символіку вірша Ш. Бодлера «Альбатрос».
2. Схарактеризуйте творчість А. Фета. Чому його називають представником «чистого мистецтва»?
3. Розкрийте значення поняття декаданс.
ІІІ рівень (максимально - 4 бали) - спільний для обох варіантів
- Напишіть твір-есе за однією з поданих тем.
1. Проаналізуйте одну з поезій А. Рембо.
2. Поясніть, чому Бодлер був водночас і пізнім романтиком, і одним із засновників символізму.
3. Розкрийте особливості поезії школи «чистого мистецтва».
2-й варіант
I рівень (за кожну правильну відповідь - 0,5 бала)
- Знайдіть правильну відповідь.
1. Ознаки якого мистецтва присутні в творах Бодлера?
а) Модернізму та реалізму; б) модернізму та романтизму;
в) романтизму та реалізму.
2. Який вірш відкриває збірку Бодлера «Квіти зла»?
а) «Альбатрос»; б) «До читача»;
в) «Благословення».
3. Яка тема є провідною в сонеті «Альбатрос»?
а) Людина і природа; б) поет і натовп;
в) поет і мистецтво.
4. Хто є автором збірки «Листя трави»?
а) Бодлер; б) Вітмен;
в) Тютчев.
5. Хто є автором поезії «Silentium»?
а) Бодлер; б) Вітмен;
в) Тютчев.
6. Кого з поетів часто називають «батьком верлібру»?
а) Тютчева; б) Фета;
в) Вітмена.
7. Настрої песимізму, занепаду, розчарування характерні для літератури:
а) декадансу; б) естетизму;
в) романтизму.
8. Ліричний герой — особистість, здатна перетворити мрію на дійсність, подолати розрив між ідеалом і дійсністю, характерний для:
а) імпресіонізму; б) символізму;
в) неоромантизму.
9. Сукупність літературних напрямів і течій кінця ХІХ - початку ХХ ст. нереалістичного спрямування дістала назву:
а) неоромантизм; б) декаданс;
в) модернізм.
10. Прагнення інтуїтивного пізнання дійсності через символ, відмова від сприйняття світу через конкретні образи характерні для:
а) символістів; б) імпресіоністів;
в) декадентів.
II рівень (за кожну правильну відповідь - 1 бал)
1. Розкрийте значення поняття символізм.
2. Розкрийте символіку вірша В. Вітмена «Голосівки».
3. Схарактеризуйте творчість Ф. Тютчева. Як розкривається у його ліриці тема «Людина і Всесвіт»?
IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Читати твір Моріса Метерлінка «Синій птах».
Індивідуальне завдання. Підготувати повідомлення «Бельгійський Шекспір - Моріс Метерлінк».
Посилання на схожі матеріали:
- Література — Розробки уроків
- Узагальнення і систематизація навчального матеріалу — Розробки уроків
- Тематичне оцінювання (контрольна робота) — Розробки уроків
- Література як засіб художнього освоєння дійсності з найдавніших часів до наших днів, як вираження світу почуттів, переживань та уявлень людей — Шкільний твір
- Література латинською мовою — Стаття
- Література реалізму — Реферат
- Стильові особливості роману Мюріел Спарк «На публіку» — Хрестоматія
- Фольклор і його значення для розвитку літератури — Підручник
- Література першої половини XX століття — про абсурдність існування, межі свідомості та вічну боротьбу добра зі злом — Шкільний твір
- ЗРАЗКИ ТВОРЧИХ РОБІТ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 2017 - світова література — Шкільний твір
- Література — Теорія літератури
- Література — Дидактичні матеріали
- Література другої половини XX ст. - XX - ПОЧАТОК XXI СТОЛІТЬ - підготовка до ЗНО та ДПА — ЗНО
- Література як вид мистецтва — Розробки уроків
- Творчі роботи 2019 - Зарубіжна література — Шкільний твір
Дата останньої редакції: 02 березня 2026