Контрольна робота за творчістю Дж. Олдріджа, Р. Кіплінга - БИЛИНИ ТА БАЛАДИ
Розробки уроків - Світова література 7 клас - 2015 рік
Тема. Контрольна робота за творчістю Дж. Олдріджа, Р. Кіплінга
Мета: навчальна: закріпити знання учнів; виявити рівень знань, умінь та навичок для контролю й корекції; розвивальна: розвивати пам'ять, образне й логічне мислення, уміння відповідати на запитання, складати зв'язні висловлювання, твори із власними судженнями; виховна: сприяти формуванню поваги до загальнолюдських цінностей на прикладах кращих героїв літератури.
Обладнання: тестові завдання.
Теорія літератури: літературна балада, оповідання, переклад, художня деталь, антитеза, анафора, символ, художній образ, художні засоби.
Тип уроку: урок контролю і корекції знань, умінь та навичок.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми й мети уроку
ІІІ. Контроль і корекція знань, умінь та навичок
1. Пояснення вимог до виконання тестових завдань
2. Виконання контрольної роботи (виконуються всі завдання)
Варіант І
Початковий та середній рівні (по 1 балу за кожну правильну відповідь)
1. Основна проблема оповідання Дж. Олдріджа «Останній дюйм»:
а) взаємини батьків і дітей; б) охорона природи;
в) технічний прогрес та його наслідки; г) дружба та кохання.
2. «Останній дюйм» для посадки літака (за однойменним оповіданням Дж. Олдріджа) — це:
а) сигнал для диспетчерів аеродрому про надання смуги для посадки;
б) запорука вдалої посадки;
в) сигнал небезпеки;
г) межа, за якою треба стрибати з парашутом.
3. «Тобі, бідоласі, доведеться все робити самому, так уже сталося»,— сказав
батько з оповідання Дж. Олдріджа «Останній дюйм» своєму синові. Йдеться про те, що Деві потрібно буде:
а) підтягти літак до води;
б) перейти пустелю до найближчого оазису;
в) вести літак до аеродрому;
г) зробити пліт і перепливти на сусідній острів
4. Камаль із твору Р. Кіплінга «Балада про Схід і Захід» порівняв себе і полковничого сина з:
а) двома тиграми; б) двома вовками;
в) двома шакалами; г) самотніми мисливськими псами
5. Основним художнім засобом, який використаний у вірші Р. Кіплінга
«Якщо...», є:
а) анафора; б) антитеза;
в) алегорія; г) алітерація
Ключ: 1 — а); 2 — б); 3 — в); 4 — б); 5 — а).
6. Продовжте речення.
«Антитеза — це...»
Достатній рівень (2 бали)
7. Охарактеризуйте образ Бена з оповідання Дж. Олдріджа «Останній дюйм».
Високий рівень (4 бали)
8. Виконайте одне із завдань.
а) висловіть своє судження про проблему духовного випробування людини та її моральної стійкості у творах письменників та в нашому житті
б) Продовжте історію Камаля та полковничого сина (за віршем Р. Кіплінга «Балада про Схід і Захід»).
Усього: 12 балів.
Варіант ІІ
Початковий та середній рівні (по 1 балу за кожну правильну відповідь)
1 . Малолітньому синові Бена з оповідання Дж. Олдріджа довелося самому вести літак, тому що:
а) це був подарунок батька йому на день народження;
б) батько загинув, фільмуючи акул;
в) батько був тяжко поранений акулами;
г) Деві порушив батьківську заборону і вирішив сам покататися на літаку
2. Головною думкою оповідання Дж. Олдріджа «Останній дюйм» є:
а) уславлення мужності та героїзму головних героїв твору;
б) засудження жорстокого ставлення до природи;
в) утвердження віри у внутрішні можливості людини, сімейних цінностей;
г) схвалення дій хлопчика, який урятував свого батька
3. «Кішка випередила його, і камера тільки злегка ковзнула по ній». Ця кішка:
а) акула; б) тигриця;
в) пантера; г) домашня кішка
4. Конфлікт у творі Р. Кіплінга «Балада про Схід і Захід» стався через:
а) повстання афганців;
б) украдену Камалем лошицю;
в) незадоволення індійців своїм становищем;
г) відняту у місцевого населення отару овець
5. У рядках вірша Р. Кіплінга «Якщо...»
А як загубиш, все почнеш спочатку,
Зібравши речі в нову дальню путь... —
використано як основний художній засіб:
а) порівняння; б) гіперболу;
в) метафору; г) анафору
Ключ: 1 — в); 2 — в); 3 — а); 4 — б); 5 — в) .
6. Продовжте речення.
«Анафора — це...»
Достатній рівень (2 бали)
7. Охарактеризуйте образ Деві з оповідання Дж. Олдріджа «Останній дюйм».
Високий рівень (4 бали)
8. Виконайте одне із завдань.
а) Висловіть своє судження про те, що таке сімейні цінності та як вони утверджуються у творі Дж. Олдріджа та в нашому житті
б) Продовжте історію Камаля та полковничого сина (за віршем Р Кіплінга «Балада про Схід і Захід»).
Усього: 12 балів.
IV. Домашнє завдання
Підготувати повідомлення про О. С. Пушкіна
V. Підбиття підсумків уроку
Інтерактивна вправа «Мікрофон»
♦ Продовжте речення.
«Найбільш складним для мене виявилося завдання.»