РА ТА АПОП - ГРЕЦЬКІ МІФИ - ЄГИПЕТСЬКІ МІФИ

РА ТА АПОП - ГРЕЦЬКІ МІФИ - ЄГИПЕТСЬКІ МІФИ

Пітьма і зло породили велетенського змія, щоб врешті-решт запанувати над світом. То було небачене страховисько, могутнє і спритне. Понад усе змій, якого звали Апопом, не любив Сонце. Чи може пітьма любити Сонце? А змій був дитям пітьми...

Усі друзі Сонця-Pa ставали ворогами Апопа. І змій так люто ненавидів бога Ра, що навіть при згадці про нього починав дрижати од злості. Глибоко під землею— житло жорстокого змія. Однак і туди проникають сонячні промені, бо щовечора, завершивши свій похід над землею, Ра спускається до підземного світу. Нікуди від нього не сховатися! Скрізь це ненависне Сонце!

1 Єгипетські міфи подано за книгою «Міфи народів світу» Ольги Бондарук.

— Я мушу позбутися Ра! — не тямлячи себе з люті, вигукнув Апоп. — Тільки коли на землі не стане цього бога, Пітьма і Зло запанують над світом!

Відомо, що Ра кожного вечора мандрує водами підземного Нілу. А якщо випити воду підземної ріки? Тоді зухвалий Раке зможе потрапити до царства пітьми... А там побачимо, що робити далі.

Апоп надимає черево і припадає до підземних вод. Він п’‎є довго, вперто, води у Нілі стає все менше та менше. От і все... Річище порожнє, за кілька хвилин воно зовсім висохне. Ра ніколи більше не потрапить під землю!

«Підступний змій гадає, що коли він вип’‎є підземний Ніл, я не спускатимуся більше під землю... — розмірковував Ра. — Настав час покінчити з породженням пітьми і зла. Апоп повинен щезнути!»

І непереможний Ра вирушає на битву зі змієм! Він— Сонце, а Сонцю підвладний увесь світ.

Битва була довгою і жорстокою. Змій такий дужий і великий, що Ра ніяк не міг його скорити.. Та богові замало вбити Апопа. Спочатку треба примусити його повернути підземні води.

Слава переможцеві! Слава Ра! Він здолав Апопа, притиснув його так, що той повернув підземний Ніл — випустив його зі свого бездонного черева! Тепер не варто вбивати змія, він переможений — нехай живе! Ра святкує перемогу! Ра— великодушний! Осяяний звитягою, бог Сонця продовжує свою щоденну подорож...

Даремно Ра пожалів А попа. Зло ніколи не скориться світлові. Змій знову випив підземний Ніл, коли Ра тільки-но піднявся над землею. Наступної ночі все повториться знову. Змій Апоп, що не змирився із поразкою, знову нападе на Ра, а сонячний бог ще раз і ще раз доведе своє непереможність. Щоночі у підземному світі відбувається битва між силами світла і пітьми. Ця битва щоразу незмінно закінчується перемогою світла.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.