РОЗКОШІ Й БАГАТСТВО — УСЕ ЦЕ МАРНОТА! - КНИГА ЕКЛЕЗІАСТОВА - БІБЛІЯ - Хрестоматія з зарубіжної літератури

РОЗКОШІ Й БАГАТСТВО — УСЕ ЦЕ МАРНОТА! - КНИГА ЕКЛЕЗІАСТОВА - БІБЛІЯ - Хрестоматія з зарубіжної літератури

Сказав був я в серці своєму: «Іди но, хай випробую тебе радістю, і придивись до добра,— та й воно ось марнота... На сміх я сказав: «Нерозумний», а на радість: «Що робить вона?» Задумав я в серці своєму вином оживити своє тіло, і провадити мудрістю серце своє, і що буду держатись глухоти, аж поки побачу, що ж добре для людських синів, що робили б під небом за короткого часу свого життя. Поробив я великі діла: поставив для себе доми, задля себе садив виноградники, наробив для себе ставів, щоб поливати із них ліс дерев, що виростали. Набував я для себе рабів та невільниць. А худоби великої та дрібної в мене більше, ніж у всіх, що в Єрусалимі до мене були! Назбирав я собі також срібла та золота, і скарбів царів та провінців, завів я собі співаків та співачок... І звеличувавсь я усе більше та більше над усіх, що в Єрусалимі до мене були, моя мудрість стояла також при мені. І всього, чого очі мої пожадали, я їм не відмовлював: я не стримував серця свого від жодної втіхи, бо тішилось серце моє від усякого труду мого,— і це була частка моя від усього труду мого! Та коли я звернувся до всіх чинів, що їх поробили були мої руки, і до труду, що я потрудився був, роблячи,— й ось усе це марнота та ловлення вітру, і немає під сонцем нічого корисного!..


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.